דיור מוגן

 
 
עם השנים, האפשרות לבחור בדיור מוגן הופכת להיות יותר ויותר מקובלת בסביבת בני הגיל השלישי. הפתרון של דיור מוגן מאפשר לבני הגיל השלישי ליהנות מעצמאות ולחיות בסביבה בטוחה ומוגנת, עם כל השירותים המתאימים לבני הגיל הזה.
לפני שבוחרים דיור לגיל השלישי ועוברים לגור בו ישנן כמה סוגיות שכדאי להכיר וללמוד עליהן. בין היתר, איך מממנים את המעבר לדיור המוגן, מה חשוב לדעת לפני המעבר ועוד.
 
 
 
השאירו פרטים ליצירת קשר ללא התחייבות
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

טיפים לפני בחירת דיור מוגן

 
דיור מוגן הוא בית לגיל השלישי ומתאים למי שמתפקדים באופן עצמאי. לכל אדם סיבה שונה לרצון לעבור לדיור מוגן. לעיתים זו בדידות, לעיתים הרצון להיות בקרבת אנשי מקצוע בתחום הרפואי או בתחום אחזקת הבית ולעיתים זה הרצון לחיות חיי קהילה עם אנשים בני אותו הגיל ובעלי אותם צרכים. לפני המעבר חשוב שתבדקו עם עצמכם ועם יקיריכם את הסיבה למעבר וכך תוכלו לוודא כי המקום אליו אתם רוצים לעבור יכול לתת מענה לכך.
בדיור מוגן יש את כל השירותים הנדרשים - יחידות דיור לגיל השלישי המצוידות בכל האביזרים הנדרשים, שירותי מרפאה, שירותי כביסה, חדר אוכל, אירועי תרבות, פעילויות פנאי, אבטחה וכיוצא בזה.
עוד חשוב להבין שיש הבדל בין בית אבות לדיור מוגן. בית אבות יהיה לרוב גוף ממשלתי ותפקידו לספק מענה למבוגרים הזקוקים לטיפול של צוות רפואי רחב, 3 ארוחות ביום וסיוע סוציאלי. דיור מוגן הינו בית לגיל השלישי ומהווה פתרון דיור רחב המספק הן שירותים רפואיים ומקצועיים והן מענה חברתי ותרבותי לדייריו.
 

ומה עם הזכויות שלי?

 
חוק הדיור המוגן אומר כי במידה והחלטתם לעבור לגור בדיור לגיל השלישי הזכויות שהיו לכם לפני המעבר עדיין תקפות. גם כאן תוכלו להיעזר ב"חוק הסיעוד" במסגרת הביטוח הלאומי ובמידת הצורך אף לקבל עזרה סיעודית צמודה של עובד זר שילווה את הדייר 24 שעות ביממה ויהיה כאחד הדיירים במקום. כך או כך, במידה והתלבטתם אם דיור מוגן בחירה נכונה עבורכם, הסירו דאגה מליבכם ודעו כי כל זכויותיכם נשמרות.
 

יחידות דיור 1-2-3 חדרים

 
 
 
דיור מוגן סטודיו
 

דירת סטודיו

 
דירת הסטודיו שאנו מציעים בדיור מוגן לב גנים, בעמוד המלא ישנו מפרט מלא ותמונות, אתם מוזמנים להגיע ולראות.
 
 
 
 
 
דיור מוגן 2 חדרים
 

דירת 2 חדרים

 
דירת 2 חדרים הכוללת סלון וחדר שינה, דירה מרווחת, הכוללת 2 כיווני אוויר, היכנסו לעמוד המלא לפרטים.
 
 
 
 
 
דיור מוגן 3 חדרים
 

דירת 3 חדרים

 
דירת 3 חדרים, הכוללת 2 חדרי שינה וסלון מרווח, עם 2 כיווני אוויר, ריצוף קירמי ופרקטים,לעוד מידע.
 
 
 
 
 

דיור מוגן לגיל השלישי

 
הדיור המוגן הפרטי מהווה כיום כ-33% מיחידות הדיור בישראל. לצידו פועל המגזר הציבורי, במסגרתו קיימים מספר בתי דיור מוגן המנוהלים על ידי חברות הדיור הציבורי, והמגזר ההתנדבותי, המפעיל כ-37% מכלל בתי הדיור המוגן, חלקו במסגרת אגודות ציבוריות המבוססות על השתייכות (לדוגמא, גמלאי
ההסתדרות המקבלים אפשרות לדיור מוגן בסבסוד מסוים).
בכל בתי הדיור המוגן במגזר הפרטי ישנן יחידות דיור מסוגים שונים - דירת סטודיו, דירת 2 חדרים ו-3 חדרים. ישנם בתי דיור מוגן פרטיים גדולים והמוניים וישנם בתים קטנים ואינטימיים. ההבדל הבולט בין לב גנים לשאר הבתים היא האווירה המשפחתית השורה במקום וכן היחס האישי, החום והאהבה שמקבל כל דייר מאנשי הצוות וההנהלה.
 

דיור מוגן מומלץ

 
המלצות על דיור מוגן לב גנים - הכי בבית שיש
 
 
 
הרשמו לניוזלטר שלנו כדי להשאר מעודכנים!