החשיבות של חיי חברה בדיור מוגן

 
החשיבות של חיי חברה לגיל הזהב
חיים חברתיים בחיים שלנו, בגיל הזהב ובכל גיל הם משמעותיים עד מאד. הצורך באנשים לשוחח עימם, לצאת איתם לבלות, לקבל מהם תמיכה, לשחק איתם, ולחוות איתם חוויות – הוא צורך אנושי שאין לו תחליף ואפילו צורך חייתי!

בכל הנוגע לתהליך ההזדקנות, שיגיע אל כולנו, נמצא כי חיי חברה, פעילות חברתית, פעילות ספורטיבית, חוויות תרבותיות, חוגים, יציאה אל הצגות, אירועים ועוד – כולם משפיעים לטובה על תהליך ההזדקנות, מסייעים לו, עוזרים להתמודד טוב יותר עם קבלת הגיל השלישי, מסייעים במצבי לחץ, ומשבר ואף טובים לגוף ולבריאות.

קיראו גם:
3 יתרונות של דיור מוגן
7 טיפים לאריכות ימים

כיצד מסייעים קשרים חברתיים לגיל זה?
אנשים רבים בגיל השלישי סובלים מתסמינים נפשיים ופיזיים, והכל קשור להסתגלות לגיל הזהב ותהליכי הזדקנות.
אנשים רבים בגיל זה שחלקם אף איבדו את בני הזוג, חשים בודדים, מיואשים, סובלים מנדודי שינה, מחרדה ואפילו דיכאון.
לצד תעוקות הנפש מגיעות גם בעיות בריאותיות כגון: כאבים שונים בגוף, בעיות בלב, שבץ, בעיות בזיכרון, ובעיות בלחץ הדם.
חיי חברה פוריים יותר מסייעים, לרבים בגיל זה לפתור בעיות זיכרון, עבודה על השרירים, לחלקם אף חיי החברה מסייעים לצאת מהייאוש או מתחושות הבדידות בה הם נמצאים, הפעילות מסייעת לייצר השפעה חיובית פיזיולוגית על הגוף – מה שעוזר לעיתים רבות להסדרת לחץ הדם ומכאובים נוספים, וחשוב תמיד לצאת יותר אל פעילויות חברתיות ופיזיות שמסייעות לגוף ולנפש, בדיור מוגן למשל, יש חיי חברה, ואפילו אנשי מקצוע זמינים לכל שאלה של אחד הדיירים.

היכן ניתן למצוא את הפעילויות החברתיות?
פעילויות חברתיות לגיל השלישי תאמינו או לא ישנן לא מעט! כיום מציעים מתנ"סים רבים פעילויות כגון: חוגים במחירים מוזלים ואפילו בחינם, ניתן להתנדב בויצ"ו, לגימלאים ישנן פעילויות רבות בגופים שונים, ישנם סרטים במחירים מוזלים, הצגות שניתן לצאת ולראות, אפשר ללכת לאוניברסיטה הקרובה לשמוע הרצאות במסגרת 'שומעים חופשי' ועוד. רק צריך לברר מעט ולהגיע.

בנוסף בדיור מוגן ישנן שלל פעילויות החל מחוגי ספורט מסודרים, וכלה בחוגי אומנות, הרצאות, פגישות עם חברים, ערבי תרבות, תוכניות לימוד, קורסים שניתן לקחת , שירותים של פסיכולוגים לפתרון משברים, חברים חדשים שניתן להכיר בכל יום, בני זוג חדשים שמוצאים דיירים, מסיבות ומגוון פעילויות.
מעבר לכך, דיור מוגן כיום הוא צורך קיומי וחברתי – שרבים מבני גיל הזהב מציינים שהוא ממש מאריך את החיים והופך אותם לאיכותיים הרבה יותר.