טיפים דיור מוגן

 

לפני שתקבלו החלטה - דיור מוגן 6 טיפים

 
בכתבה מאתר החדשות מתחילים בעמם על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות, לשניהם יש מחנה משותף, שניהם נועדו לקבוצת הגיל השלישי, אנשים שלא בהכרח סיעודיים, אבל הם בגיל די מבוגר, גיל בו יש צורך בעזרה, בחיי חברה, בטיפול רפואי צמוד, מעבר לבית אבות או דיור מוגן, הוא הפתרון האידיאלי עבור קבוצת הגיל המבוגר, זאת עוד, ישנו סקר שנערך במרכז המחקר והמידע של הכנסת, כמובן, בנושא שירותי הבריאות בבתים של דיור מוגן פרטיים.

אז לקחנו עבורכם את המידע החיוני ואם תרצו תוכלו לבקר בכתבה המקורית ממנה לקחנו את המידע.
 

כמה טיפים איך לעבור לדיור מוגן לפני ההחלטה הסופית

 
כמה נקודות ממבט אחר על המעבר לדיור מוגן, אולי יספק לכם מענה מקיף ואף ישנה לכם את ההחלטות לפני הבחירה הסופית:
 

1 אם כבר אז מוקדם

 
לא חסרים בתים של דיור מוגן מומלץ המציעים קליטה של דיירים חדשים בגיל צעיר יחסית, החל מ- 65 פלוס יש בתי דיור מוגן שישמחו לקבל אתכם כדיירים חדשים, הבחירה הזאת תאפשר לכם להרחיב את חיי החברה, לשנות את חייכם ולקבל את המענה שאתה צריך מידי יום עם פעילויות וכיף מאשר להשאר לבד זה עוזר נפשית פיזית ובריאותית למי שהחליט לעשות צעד כזה, יחסית בגול צעיר.
 

2 מחלקים אחריות

 
צעד שכזה, מעבר מבית לבית דיור מוגן ברוב המקרים מחבר בין הדורות, המשפחה מגיע לבקר בעיתים קרובות יותר, מחלקים אחריות בין בני המשפחה מאוד ממליצים לבחור במיקום גיאוגרפי קרוב לבית המגורים ובני המשפחה, או במידה ויש אופציה לעבור למקום עם "חברים מהשכונה" עדיף, חיי חברה מאוד חשובים בגיל הזה.
 

3 בידקו היטב את האותיות הקטנות

 
ישנם בתי דיור מוגן בעל תנאים נוקשים או שונים, ישנם כמה דברים שחשוב לבדוק מראש, כמו למשל:

  • אם יש אפשרות לעבור מדירה לדירה אחרת
  • אם ניתן לעבור מי דואג לבצע את העברה
  • האם ניתן לארח משפחה וחברים
  • האם ניתן להכניס מכונת כביסה
  • האם חברת הכבלים אינטרנט או כל ספק אחרי יכל להיות מי שתבחר?

כל השאלות הללו וגם שאלות נוספות חשובות לא פחות, הן יוכלו לשנות לכם את ההחלטה לאן לעבור ואם כן איפה הכי נח לך, תנאים אלו חשובים לא פחות מאיכות מכל דבר אחר.
 

4 אותיות קטנות - רפואה

 
אין ספק שבגיל הזה יש צורך בטיפול רפואי מקצועי ואישי, מהו הרופא, מהן שעות הזמינות שלו לפי החוזה, האם ניתן להזמין ספק אחרמי דואג לשלם את ההוצאות הרפואיות וכ' זה חשוב לכל אחד יש צרכים שונים ולכן חשוב לבדוק זאת מראש שלא יהיו הפתעות.
 

5 כלכלית

 
שיקולים כלכליים הם חלק בלתי נפרד מההחלטה שלכם, וזה גם לא בושה, הבדיקה הכלכלית, ללא ספק, משהו בסוף חייב לממן את העלויות הללו למען ולכן יש לקחת בחשבון הכל, מה נשאר לנו בסוף יום, מה עושים שנגמר הכסף, מה העלויות הצפויות לכם בכל שלב, כמה ערך יש לדירה לאחר תקופה, הכל חייב להיות ברור על השולחן.
 

6 נקודת יציאה

 
בשונה לסעיף הקודם של עלויות ושחיקת הירך של הנכס, גם מהם תנאי ה"שחרור" האם יכל הדייר להחליט מתי תהיה נקודת היציאה של הדייר האם הוא יכל להחליט מתי הוא יוצא וכמה זמן מראש הוא חייב להודיעה בכדי לעמוד בחוזה הקיים.