מכשירי שמיעה לגיל השלישי

 

מכשירי שמיעה – הדרך בה חיים של מבוגרים משתנים

 
יש איזה שלב בו החיים של אנשים מבוגרים מתחילים להשתנות. השינויים נובעים מסיבות רבות, חלקן סיבות שניתנות לשליטה ואחרות לא. בסופו של יום, הזמן עושה את שלו וכשהוא עושה אפשר להחליט כיצד לנהוג, לתת לו לנצח או לנסות להוכיח שאין זה מספיק, ולהציב לו אתגר, להילחם, ולהוכיח לו שאפשר גם אחרת עבור חלק מהם החיים משתנים כשקורה משהו אישי, זה יכול להיות משהו משמח כמו נכדים וזה יכול להיות משהו עצוב כמו אובדן של אדם קרוב, אפילו בן או בת זוג. מבחינה מקצועית זה יכול לקרות כשהם יוצאים לפנסיה, עם זו פנסיה מוקדמת ועם זו פנסיה במועד בו הם אמורים לצאת, בשנות השישים לחייהם. עבור אחרים זה קורה כשהם מחליטים לעבור מדירה משלהם לדיור מוגן, ויש מי שזה קורה אצלו בעקבות שינוי פיזי או אחר שקשור לגופו ולאורך חייו. בכל מקרה החיים משתנים וצריך להגיב לכך.
 

איכות החיים חשובים כמו החיים עצמם

 
אחת הדוגמאות הקלאסיות לשינוי היא כאשר קיימת ירידה בפעילות פשוטות שהיינו רגילים לעשות אותן,אז צריך להתאים את עצמנו למצב החדש. למשל, אנשים מבוגרים רבים נאלצים להתמודד עם מצב בו הם נדרשים להרכיב מכשירי שמיעה, מצב זה מתרחש כשהם מגלים, בתהליך הדרגתי, שחלה ירידה באיכות השמיעה שלהם. בדרך כלל הירידה לא חלה בבת אחת אלא באופן הדרגתי עד שלא ניתן להתעלם ממנה. אז יש שתי אופציות, להניח לזה ולוותר על איכות חיים ברמה טובה או ללכת למכון שמיעה ולבחון מכשירי שמיעה שיכולים להתאים לצרכים שלנו. כך אנחנו לא נותנים למצב להשפיע עלינו, אלא הוא מקבלים אותו בהבנה, לומדים לחיות איתו, למרות שזה לא פשוט, וממשיכים הלאה.
 

טיפים לאריכות ימים איכותיים

 
רכישת מכשירי שמיעה שיאפשרו לאנשים מבוגרים לשמוע טוב הם לא הדבר היחידי שעוזר להם לשמור על איכות חיים ברמה גבוהה. יש לא מעט אנשים אשר חשים שאיכות החיים עצמם חשוב פחות מהחיים, אך זה לא בהכרח נכון, לעיתים איכות החיים יכולים להיות ההבדל ביו הרצון לעשות מעשה, לפעול, ליזום, לבין מצב בו נוקטים בפאסיביות מוחלט. לכן הרבה מבוגרים עוברים לדיור מוגן, כי הם יודעים ששם הם יוכלו ליהנות מאיכות חיים גבוהה, מה שיאפשר להם לפעול וליזום ולא להסתגר או להתכנס בתוך עצמם, מה שמוביל לפאסיביות, דעיכה וקמילה. כל אחד מהפרטים שציינו כאן אשר יוצרים שינוי בקרב אנשים מבוגרים, הם קריאה במובן מסוים לעשות מעשה ולא בהכרח לקבל את המצב כמו שהוא, זה נכון אם מחליטים לצאת לפנסיה, זה נכון במקרה של שינוי אישי, זה נכון אם מצב השמיעה מתדרדר ויש צורך להרכיב מכשירי שמיעה וזה נכון גם אם מחליטים להצטרף לדיור מוגן, יש לכם אפשרות לעשות מעשה ולהמשיך ליהנות מאיכות חיים גבוהה כתוצאה מכך.