מפחדים פחות בגיל השלישי

 

למרות המצב הביטחוני המעורער – בני הגיל השלישי מפחדים פחות?

 
מחקר מעניין שערכו בעיקבות האירועים הבטחוניים הלא יציבים בשנים האחרונות בישראל, עם זאת, דווקא לבני הגיל השלישי יש פחות חרדות או חששות, מה גם שמומלץ לנצל את הידע והניסיון שיש להם להרגיע מצבי לחץ, ולהרגיע את המצב, הים זה אפשרי, בעיקבות כך הקינו "מרכזי חוסן לאומיים" שם תוכלו להיעזר מאשני הגיל השלישי מהניסיון שיש להם.

פחות חרדה ודיכאון בגיל השלישי" כך כתוב באתר Y-NETבמדור 60 פלוס שלושה חוקרים ממכללת ספיר (שנת 2015) בתקופת "צוק איתן" הבהיר כי בני הגיל השלישי סובלים פחות מחרדות ודיכאונות יחיסית לשאר האוכלוסיה הכללית בישראל בכלל ובדרום הארץ בפרט.
 

כבר לא מפחדים

 
מחקר שונה שנערך בשנת 2006 בצפון הארץ, ימי מלחמת לבנון השניה, היו נתונים דומים הגימלאים באופן חד משמעי חרדים הרבה פחות משאר האוכלוסיה, בעיקר בהשווה לגילאים הצעירים יותר.

ימים אלו קשים לא פחות, וגם היום אנו נמצאים בימים לא בטוחים שגורמים לכל אחד מאיתנו לחרדות, לחלק אף דיכאון בכתבה מצויין שהכתב עורך סיורים בקרב בני הגיל השלישי וגם היום רואה הוא מקרים מאוד בודדים של דיכאון או חרדה בעיקבות המצב הביטחוני הקיים.
 

ניצולי שואה מפחדים הרבה פחות?

 
ניצולי שואה: " מה כבר יכולים הערבים לעשות לנו שלא עברנו בשואה וגם אז כמו היום עברנו זוועות" מסופר שזוהי דוגמה קלאסית לחוסן הנפשי, למשל בשנת 2014 בצוק איתן, דיירים של דיור מוגן סרבו להתפנות למקום מבטחים בעוטף עזה.

בנוסף כותב, שביקר ביפו ופגש בני הגיל השלישי, רובם בני 65 ומעלה, שעלו מצרפת, הם בטוחים ואומרים "בארץ שלנו" למעשה ככל שעוברים יותר דברים בחיים, כך מתחסנים מבחינת ביטחון אישי, נפשי, כשהנפש מרוממת, כך גם הבריאות הכללית, עם השנים וניסיון למדו לקחת כל דבר בפרופורציה, להמשך הכתבה המלאה היכנסו לקישור
 

בדיור מוגן מפחדים "פחות"

 
כידוע שנמצאים בקרבת אנשים רגועים בעלי רוגע תמידי, גם בימים קשים אלו בעלי חוסר ביטחון ממשי שרודף אותנו אם זה במצב של מלחמה או הזעקות, שאת ההזעקות שומעים מידי פעם תושבי הדרום, ובן אם זה חוסר ביטחון בבית שלך בגלל מקרי טרור ותחושה לא נוחה בכל מקום שאנו הולכים, להיות בדיור מוגן זה להיות סביב אנשים בני הגיל השלישי, רובם פחות סובלים מדיכאון וחרדה, כך מצויין במחקר מהכתבה הנ"ל שם תוכלו להרגיש יותר בטוחים כשסביבך אנשים בעלי בטחון למרות המצב הקיים.