תעסוקה לגיל השלישי

 

מעניין ולא מפתיעה – פרוייקט "לעבודה ולמלאכה" הפרוייקט של "הקרן לידידות" לגיל השלישי

 
כ-30 מתושבי עפולה, בגילאים 70-84 לא כל כך מסכימים עם המושג "גיל הפרישה" והם עדיין מתעקשים להמשיך ליצור, במקביל, מרכז התעסוקה בעיר החליטו להתגייס למען התושבים הוותיקים.. במבנה בעל קומה אחת, בשכונת גבעת המורה שבעיר עפולה, מרכז התעסוקה י.ע.ל את המקום שמחולק למחלקות מצד אחד נשים שמייצרות חפצים למכירה, כמו: חפצי נוי מתנות ואומנות. את המוצרים שמכינות הנשים, מוכרים באתר אינטרנט "מיוחדת" איפה שנמכרים מוצרים מגוונים של אנשים בעלי מוגבלויות.

בחלל השני של המבנה יש מחלקת אריזה ובקרוב מאוד תתווסף עוד מחלקה עקב שיתופי פעולה עם חברה המייצרת גופי תאורה וכן , ניתן להגיע למקום פיזית, למי שמעוניין להגיע ולקנות במקום. במקום מועסקים כ-30 אנשים, הצעיר מבינהם בן 70 והמבוגר ביותר בן 84 הם עובדים וזוכים לתמריץ של תעסוקה במקום הנפלא כבר 3 שנים, כולם כאן אנשים מאושרים! לכולם יכולת כלכלית נמוכה, מאחורי הפרוייקט המדהים הזה עומדת עמותת "דור לדור" העמותה דואגת לתעסוקה לבני הגיל השלישי בעיר. בתפעול היום יומי עגף הרווחה ועריית עפולה עוזרים גם ג'ויינט משרד הרווחה ואשל, דואגים לעזרה בעת הצורך, להקמה של המקום והשיפוץ דאגו לסייעה הקרן לידידות.
 

גם דיירים שמתגוררים בדיור מוגן יכולים ליהנות

 
בני הגיל השלישי ברובם גם אלו שמתגוררים בדיור מוגן או בית אבות יכולים ליהנות מאיכות חיים ותעסוקה שתעזור להם להזדקן בכיף, כמו למשל שציינו במאמר על הסוד לאריכות ימים, זה שנכתב ע"י מנכ"ל לב גנים, שבו הוא מפרט לא רק אריכות ימים אלא חיים טובים ובריאים וכמובן ארוכים, ללא ספק שהחלק החברתי, והתעסוקתי תורמים לא מעט לאיכות חיים אחרת, גם בבתי אבות יש את הצורך להתמזג עם החברה שמסביב וחשוב מאוד להיות עסוקים, לפחות כמה שעות מידי יום, זה עושה טוב לגוף ולנפש, בכל גיל, בעיקר בגיל מבוגר.
 

טיפים לאריכות ימים איכותיים

 
עוד כתבה מתוך הבלוג בה מפורטים 7 טיפים לאריכות ימים, למשל שמירה על בריאות הנפש, לטפח יחסים חברתיים, התמודדות עם מתח, ועוד, ללא ספק את רובם ניתן ליישר ע"י תעסוקה יום יומית שמאפשרת לטפח את הנפש ולהגיע להשגים מפעם לפעם.